2010

Ali ve Ayşe Yılbaşında Ne Yapsın? Aralık, 2010

Yılbaşı heyecanı hepimizi sarınca, kutlamalar için erkenden hazırlıklara başladık! Ve işte; çok sevilen ve tıklama rekorları kıran, Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın? projemizden sonra yepyeni bir çalışmayla karşınızdayız; Ali ve Ayşe Yılbaşında Ne Yapsın? Site ziyaretçileri, bu sefer şıklar arasından Ali ve Ayşe’nin yılbaşında ne yapacaklarına karar veriyor ve ardından yılbaşı dileklerimizi görüyorlar. Dileyenler bu eğlenceli yılbaşı tebriğini, Facebook’ta arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. test 123

TAV Atatürk Havalimanı Kasım, 2010

İçerik ve uygulama konusunda birçok yenilik içeren, Microsoft SharePoint altyapısıyla geniş data paylaşımı içeren ve kişiselleştirilebilir ana sayfa tasarımıyla kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan İstanbul Atatürk Havalimanı Weba sitesini çtık!

Büyük Kırmızı Ev Kasım, 2010

Büyük Kırmızı Ev’in yazılım, tasarım ve strateji çalışmalarını tamamladık. “Sizi Arayalım” ve “Hızlı Başvur” linklerinin her sayfada yer almasını sağlayarak, kullanıcılar için başvuruları çok daha kolay hâle getirdik.

Tıklamayan Kaybeder’e W³ Awards’tan Ödül! Kasım, 2010

Dünya çapında yaratıcı çalışmaların ödüllendirildiği W³ Awards’ta, Borusan Otomotiv’in dönemsel kampanyalarını duyurmak için hazırladığımız Tıklamayan Kaybeder mini sitesi ile Otomotiv kategorisinde Silver Ödül kazandık!

Her yıl 3 binin üzerinde katılımla gerçekleşen W³ Awards’ın değerlendirmelerini; Yahoo, MTV, Disney ve Polo Ralph Lauren gibi kuruluşların yöneticilerinin yer aldığı Uluslararası Görsel Sanatlar Akademisi yapıyor.

Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın? Kasım, 2010

Kurban bayramını hep beraber kutluyoruz ve bayram için tüm çalışmalarımızı hazırlıyoruz! Yoğun tempomuzun arasında biraz da kendimize zaman ayırdık ve Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın diye düşünmeye başladık!

Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın; çok keyif alarak yaptığımız, eğlenerek öğrendiğimiz bir proje.

Site ziyaretçileri hem “Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın” diye karar veriyor hem de kurban bayramı dileklerimizi görüyor, bu dilekleri aynı zamanda facebook’ta arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

FormmobilEkim, 2010

Türkiye’nin lider mobil uygulamalarından olan ve kendi formunu tasarlamayı sağlayan Formmobil’in web site çalışmalarını tamamladık; siteyi çok daha kullanışlı ve sade bir hâle getirerek içeriklere ulaşılmasını kolaylaştırdık.

Posta GüverciniEkim, 2010

Figensoft bünyesinde yer alan; toplu SMS ve MMS gönderimi sağlayan Posta Güvercini Web sitesi

nin şablon ve html çalışmalarını tamamladık.

Tıklamayan Kaybeder yayında!Ekim, 2010

Borusan Otomotiv’in dönemsel kampanyalarını duyurmak amacıyla yola çıkılarak oluşturduğumuz Tıklamayan Kaybeder mini sitesini, Eylül ayı kampanyasını duyurmak için yeniden tasarladık.

Kaya Havacılık, yeni web sitesiyle havalandı!Ekim, 2010

Kaya Holding’in havacılık faaliyetleri ile uğraşan şirketi Kaya Havacılık’ın, web site tasarım ve yazılım çalışmalarını tamamladık. Sitede Kaya Holding web sitesi tasarım şablonu kullanarak, holding ve faaliyet alanı arasında bütünlük sağladık. Kullanışlı navigasyonu ve bilgi mimarisi ile kullanıcılar, bu siteyle birlikte aradıkları içeriklere çok daha rahat ve kolay ulaşabilecekler.

FigensoftEylül, 2010

Türkiye’de ve yurt dışında mobil teknoloji konusunda öncü şirketlerden biri olan Figensoft Web sitesi için ana sayfa ve alt sayfa tasarım şablonları oluşturduk ve bu sayfaların html kodlamalarını yaptık.

Altın Örümcek’ten Fishcard’a ve Akbank’a ödül! Eylül, 2010

8. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, Akbank ve Fishcard ile iki ödül birden aldık.

33 kategoride ödül dağıtılan gecede Akbank web sitesi; Finansal Servisler kategorisinde ikincilik ödülü alırken, Fishcard Hayaller Fabrikası’ndaki ödülleri kullanıcıya bir bakışta anlatmayı amaçlayan ve kullanıcının hayalleri üzerinden aktarılan Fishcard bannerı, halk oylamasında Halkın Favorisi seçildi!

Akfen GYOEylül, 2010

Akfen Holding bünyesinde yer alan Akfen GYO’nun web sitesini, Akfen Holding’le uyumlu bir tasarım yaparak tamamladık ve yayımladık.

IMA’dan Üstün Başarı Ödülü kazandık!Ağustos, 2010

İnteraktif tasarım dünyasının en saygın yarışmaları arasında yer alan IMA (Interactive Media Awards) değerlendirmeleri sonucunda Akbank web sitesi ile bankacılık kategorisinde “Üstün Başarı Ödülü” (Outstanding Achievement Award) kazandık.

Başvurularda, web sitesi tasarım ve geliştirme alanında mükemmelliğin ve yüksek standartların arandığı Interactive Media Awards’ta,

Akbank web sitesi;

  • Tasarım
  • İçerik
  • İşlevsellik
  • Kullanılabilirlik
  • Web standartları ve çeşitli browserlara uyum

kriterleri ele alınarak yapılan değerlendirmelerin sonucunda, her bir kriterde aldığı yüksek puanlarla Üstün Başarı Ödülü’nü kazandı.

Fish Card Kampanyalar SayfasıAğustos, 2010

Boyner Holding ve Akbank işbirliğinde geliştirilen Fish Card web sitesinin, kampanyalar bölümüne işlemlerinizi kolaylaştıracak yeni uygulamalar ekledik.

Wings Gezgin iPad Application Tanıtım Videosu Temmuz, 2010

Akbank Axess Wings kredi kartı ile kazanacağınız mil puanlar ile hangi şehirleri gezebileceğinizi kolayca görebilmek için hazırlanan Wings Gezgin iPad Application için tanıtım videosu/demo hazırladık.

VakıfBankkazan twitter sayfasını açtık!Temmuz, 2010

İletişim stratejilerinin güçlü silahlarından olan sosyal ağlarda da yeni projelerimiz devam ediyor.

Çeşitli hayran sayfası yönetiminin ardından şimdi de VakıfBankkazan ile twitter’da yerimizi aldık!

Enfidha HavalimanıTemmuz, 2010

TAV Havalimanları Holding’in Tunus’ta inşaatını tamamlayıp işletmeye başladığı Enfidha Zine El Abidine Ben Ali’nin (Enfidha Havalimanı) İngilizce ve Arapça sayfalardan oluşan web sitesini açtık.

Fishcard bannerı, Halkın Favorisi Seçildi!Temmuz, 2010

Altın Örümcek Banner Kategorisi finalistlerinden Fishcard web sitesi bannerımız, halk oylamasında Halkın Favorisi seçildi!

Fishcard Hayaller Fabrikası’ndaki ödülleri kullanıcıya bir bakışta anlatmayı amaçlayan ve kullanıcının hayalleri üzerinden aktarılan Fishcard bannerı, kazandığında mutlu olan Fishcard kullanıcısı uygulaması ile son derece eğlenceli.

Altın Örümcek’te finale kalan diğer projelerimiz ise şöyle:

  • Citibank – Çevrimiçi Bankacılık
  • Akbank – Finansal Servisler (Bankacılık ve Finans)
  • Wingscard – Yaşam

VakıfBankkazan Projemiz, İnternette En İyi İlk 5’te!Temmuz, 2010

Dilden dile dolaşan ve sosyal ağlarda örnek gösterilen projelerimizden VakıfBankkazan twitter sayfamız, İnternette En İyi İlk 5 arasında yer aldı!

Temmuz ayı başında yayımladığımız ve o günden bugüne hayran sayısı hızla artmaya devam eden VakıfBankkazan twitter projemizi; ünlü reklam danışmanı, komedyen ve köşe yazarı Ali Atıf Bir, 25 Temmuz Pazar günü Bugün gazetesinde yayımlanan makalesinde“İnternette En iyi ilk 5″ arasında değerlendirdi.

Şu anda yayımlanmakta olan pek çok internet projesi arasından sıyrılıp listede yer alabilmiş olan VakıfBankkazan projesinin ardından PR etkisi yüksek, eğlenceli projelerimiz son kullanıcı ile buluşmaya devam edecek.

TAV Yatırımcı İlişkileriTemmuz, 2010

İçerik ve uygulamaları ile pek çok yatırımcı ilişkileri web sitesine örnek olacak; keyifli tasarıma sahip, kullanışlı Microsoft SharePoint altyapısı ile ise geniş data paylaşımı içeren web sitelerine öncü olacak TAV Yatırımcı İlişkileri web sitesini açtık.

Seranit uygulamalarıHaziran, 2010

Seranit web sitesinin yayımlanmasının ardından evinizdeki üç alanı seramiklerle döşemenize olanak tanıyan Seranitle Yaşam ve içerisinde Takvim, Hesap Makinesi, Karo Hesaplayıcı, Döviz Kurları gibi uygulamalar yer Seranit Loca widgetlarını hayata geçirdik.

AKON (Akbank Kredi Online) YazılımıHaziran, 2010

Akbank’ın müşterileri için sistemi kullanarak Axess Tüketici Kredisi ve Anında Kart başvuru süreçlerini kontrol edebildikleri AKON yazılım projesini tamamladık!

Akbank Yatırımcı’yı yeniledik!Haziran, 2010

Akbank Yatırımcı web sitesinin yazılım ve tasarım çalışmalarını tamamladık. Var olan; Getiri Kıyaslama, Hesap Makinesi, Özgür Bar gibi uygulamalara ek olarak; İyimserlik Endeksi ve Piyasa Oylaması uygulamalarını geliştirdik, yatırım araçlarının değer/değişim ve yüzde bilgilerinin görüntülenebilmesini sağladık. Ayrıca ana sayfanın kullanıcılar tarafından klasik ve ya profesyonel görünümde seçilebilmesine imkân tanıdık.

Akbank’ı iPad’e taşıdık!Haziran, 2010

Türkiye’nin ilk iPad Şubesini bir ay içinde yayıma aldık! Teknolojinin önünde olmanın kusursuz bir örneği olarak iPad uyumlu teknolojisiyle Akbank.com ve Akbank iPad Şubesi’ni kullanıcıların hizmetine sunduk!

BMW Uzun Dönem Kiralama BölümüHaziran, 2010

BMW kullanıcılarının pek çok finansal avantaj sağlayabileceği Uzun Dönem Kiralama bölümünün tasarım ve yazılım çalışmalarını bir ay içinde tamamladık. Sayfada görsel tasarıma ve kolay erişebilirliğe önem verdik.

Akfen İnşaatHaziran, 2010

Akfen Holding bünyesinde yer alan Akfen İnşaat web sitesinin tasarım ve yazılım çalışmalarını tamamladık.

Akbank ATOMMayıs, 2010

Akbank Müşteri İlişkileri Yöneticileri’nin hayatlarını kolaylaştırmak için hazırlanan ATOM programını tanıtan stop motion çalışmamızı tamamladık.  ATOM sayesinde MİY’ler, portföylerindeki müşteriler ile ilgili her türlü bilgiyi akıllarında tutmak zorunda kalmıyorlar.

Axess BoxMayıs, 2010

İçinden Axess Kızı çıkan widget uygulamamız; Axess Box, tamamlandı. Kullanıcılar bu uygulamayla; hem eğlenecek hem de kampanyalardan haberdar olabilecekler.

Kaya Holding

Havacılık, inşaat, turizm, finans, petrol, enerji ve içecek alanlarında faaliyet gösteren Kaya Holding’in web site çalışmalarını tamamladık. Sitede, holding faaliyet alanlarını ön plana çıkaran bir navigasyon yapısı kullanılarak her faaliyet alanı için ayrı sayfa tasarımları oluşturduk.

BMW, MINI Kullanılmış Otomobiller ve Land Rover Kullanılmış AraçlarNisan, 2010

BMW, MINI ve Land Rover tutkunları, kullanılmış araç aramalarını rahatlıkla yapabilsin ve yayındaki araçları kıyaslayıp kolayca kararını verebilsin diye; BMW Kullanılmış Otomobiller, MINI Kullanılmış Otomobiller ve Land Rover Kullanılmış Araçlar bölümleri yayında!

Akbank iPhone’da!Nisan, 2010

iPhone’a özel efekt ve kullanım kolaylıkları ile hazırlamış olduğumuz Akbank’ın iPhone’a özel tasarımı olan Akbank iPhone’u hayata geçirdik. Artık iPhone kullanıcıları, http://wap.akbank.com.tr/i/ adresinden iPhone’a özel Akbank sayfalarını keşfedebilecekler.

Borusan OtomotivNisan, 2010

Geçtiğimiz yıl 25. yılını kutlayan Borusan Otomotiv’in web sitesini yeniledik. Yeni tasarım konsepti ve güncellenmiş içerikleri ile Borusan Otomotiv web sitesi, grubun 25. yıl coşkusunun kurumsal ve seçkin bir uzantısı.

Kaya HoldingNisan, 2010

Havacılık, inşaat, turizm, finans, petrol, enerji ve içecek alanlarında faaliyet gösteren Kaya Holding’in web site çalışmalarını tamamladık. Sitede, holding faaliyet alanlarını ön plana çıkaran bir navigasyon yapısı kullanılarak her faaliyet alanı için ayrı sayfa tasarımları oluşturduk.

Akfen HoldingNisan, 2010

Ana faaliyet konuları arasında havalimanı, inşaat, liman yapım, yatırım ve işletmeciliği, enerji ve diğer altyapı yatırımları ile gayrimenkul yatırım projelerinin geliştirilmesi, yapımı ve işletmeciliği ve su ve atık su imtiyazları yatırım ve işletmeciliği yer alan Akfen Holding web sitesi tasarım ve yazılım çalışmalarını tamamladık. Web sitesinde; holding hakkında, sektörler, yatırımcı ilişkileri, sosyal sorumluluk, basın odası başlıklarında topladığımız ana menüye ek olarak sektörleri vurgulamak amacıyla bir de alt menü oluşturduk.

Seranit Granit SeramikMart, 2010

% 100 porselen karo üretimi yapan Seranit markasının web sitesini yayıma aldık. Örnek uygulamalarla açılan geniş görselli ana sayfası ile Seranit web sitesi; site ziyaretçilerine sayfalar arasında daha fazla keşif yapmaları için kışkırtıcı bir tasarım sunuyor.

Akfen Holding ile anlaştık!Mart, 2010

Ana faaliyet konuları arasında havalimanı, inşaat, liman yapım, yatırım ve işletmeciliği, enerji ve diğer altyapı yatırımları ile gayrimenkul yatırım projelerinin geliştirilmesi, yapımı ve işletmeciliği ve su ve atık su imtiyazları yatırım ve işletmeciliği yer alan Akfen Holding web sitesi için tasarım ve yazılım çalışmalarına başladık.

Ayrıca Akfen Holding bünyesinde yer alan; Akfen İnşaat, Akfen GYO, Akfen Enerji, Task Su, Task Dilovası ve Hamdi Akın kişisel web sitesi için de hazırlıklara başladık.

Akbank AG (Almanya)Şubat, 2010

Özellikle Türkiye ve Avrupa arasında yatırım faaliyetleri gösteren kurumlar için bankacılık hizmetleri sunan Akbank AG (Almanya) web sitesini yayıma aldık!

Figensoft bizi seçti!Şubat, 2010

Türkiye’de ve yurt dışında mobil teknoloji konusunda öncü şirketlerden biri olan Figensoft ve onun bünyesinde yer alan Formmobil ve Posta Güvercini web sitleri için yazılım ve tasarım hizmeti vermeye başladık.

TAV Havalimanları Holding konkurunu kazandık!Şubat, 2010

TAV Havalimanları Holding’in işlettiği İstanbul Atatürk Havalimanı için açtığı konkuru kazandık! Ancak sadece İstanbul Atatürk Havalimanı web sitesinin değil TAV’ın bünyesinde yer alan diğer şirketlerin de web sitelerinin ve mobil sitelerinin de yenileme çalışmalarını yürüteceğiz.

TAV AERO, TAV Yatırımcı ilişkileri, Atatürk Hava Limanı Mobil, TAV Bilişim Hizmetleri siteleri tasarım ve yazılım çalışmalarını yürüteceğimiz diğer sitelerden.

aRife taRifeOcak, 2010

Tüm online iletişim stratejilerini geliştirip tasarım, metin ve altyapı çalışmalarını yaptığımız bankacılıkta bir ilk olan Akbank aRife taRife projesini tamamladık!

Web sitesi ana sayfasında bizleri karşılayan Arif Bey, Arife Hanım ve Arif Amca karakterleri; ister bireysel, ister KOBİ, ister ticari olsun; her ihtiyaca özel olarak hazırlanmış aRife taRife ürünlerini sevimli ve eğlenceli hareketleri ile site ziyaretçilerine tanıtıyor.

© Copyright